2 авг. 2012 г.

ЩОДО РЕКЛАМИ МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ


1) Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері охорони здоров'я щодо посилення контролю за обігом лікарських засобів, харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок» № 4196-VI від 20 грудня 2011 року, положення якого в частині рекламування медичних засобів, а саме підпункт 6 пункту 2 та пункт 4 розділу I цього Закону, які набирають чинності через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 14 липня 2011 рокуреклама лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітаціїповинна містити:

Щодо змісту поняття «об’єктивна інформація про медичний виріб»



У зв’язку із тим, що нормативного визначення поняття «об’єктивної інформації про медичний виріб», а також будь-якої практики застосування/тлумачення/позиції державних органів, яким підвідомчі ці питання, наразі немає, не виключаємо можливість, що практика піде шляхом аналогії з рекламуванням лікарських засобів.

22 июн. 2012 г.

Кодеин - очередная проблема


Российские аптеки уже подсчитывают убытки – теперь кодеиносодержащие лекарства можно купить только по рецепту врача. С помощью ограничения продаж этих противокашлевых и анальгетических средств государство борется с эпидемией дезоморфиновой наркомании, охватившей молодежь. Дезоморфин, в просторечии – «крокодил», получаемый из недорогих препаратов с кодеином, называют «быстрой смертью за сто рублей». Его потребители сгорают за год, а то и за несколько месяцев. Но у любой ограничительной меры есть побочные эффекты. Они-то и тревожат тех, кто использует лекарства с кодеином по прямому назначению – лечится ими.

20 июн. 2012 г.

ЩОДО АКРЕДИТАЦІЇ АПТЕЧНИХ ЗАКЛАДІВ



На сайті МОЗ України (http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20120614_0.html) розміщений проект Постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 року № 765» (надалі – Проект). Метою цього документу є необхідність законодавчо врегулювати чіткий порядок акредитації закладів охорони здоров'я (далі – порядок) та визначити зазначені випадки, і тим самим реалізувати положення вимог статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я (із змінами).
Цілі нормативного регулювання, як завжди, задекларовані високі, зокрема, забезпечити захист прав громадян та реалізацію їх прав на доступність та якість медичних послуг в закладах усіх форм власності.

3 мая 2012 г.

КОМЕНТАР до Ліцензійних умов з роздрібної торгівлі лікарських засобів


Державна служба України з лікарських засобів розглянула звернення Всеукраїнської громадської організації «Аптечна професійна асоціація України» щодо надання роз’яснень з питань застосування вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами (далі — Ліцензійні умови), затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.10.2011 № 723, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.12.2011 за № 1420/20158, та у межах повноважень повідомляє наступне.